Wpływ znajomości podstaw informatyki na poszukiwanie pracy.

Znajomość podstaw informatyki w codziennym życiu jest niezbędna, to nie podlega wątpliwości. Potwierdzają to statystyki na rynku pracy. Według raportu przygotowanego przez Pracuj.pl, branża telekomunikacyjna i zaawansowanych technologi, w których zawiera się również informatyka, znalazła się na czwartym miejscu pod względem ilości powstałych ofert pracy.

podstawy informatyki poszukiwanie nowej pracy
Ilość ogłoszeń o pracę w danej branży.

Oznacza to, że tylko w sierpniu powstało 3228 miejsc pracy dla osób znających minimum podstawowe zagadnienia informatyczne i obsługi komputera.

Ale to nie koniec.  Dla rynku IT czyli z dziedziny szeroko pojętej informatyki, wzrost był jeszcze dynamiczniejszy.  Co trzecia oferta pracy, jaka pojawiła się na rynku pracy, była powiązana z informatyką.

jak podstawy informatyki wpływają na znalezienie lepszej pracy
Branże, w których powstało najwięcej ofert pracy.

Czy nie jest to wystarczający powód do nauki podstaw informatyki?

Jeśli zaczniemy już dzisiaj uczyć się obsługi komputera, za rok będziemy posiadać ogromną wiedzę z tego zakresu, co będzie miało ogromny wpływa na naszą przyszłość. Już nie odpadniesz podczas procesów rekrutacyjnych przez brak znajomości podstawy obsługi komputera!

Zapisz się na naszego newslettera, a co tydzień będziesz dostawał drogi czytelniku informację o budowie komputera,  tajniki obsługi sprzętu komputerowego i praktyczne instrukcje jak rozwiązywać problemy techniczne.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *